dilluns, 22 de juny de 2015

Trofeu AE Sant Cugat (27-28 juny)

El proper 27 i 28 de juny es celebrarà a Sant Cugat del Vallés (Rbla. del Celler, 1) el trofeu que la mateixa associació esportiva organitza i al qual hem estat convidats.
Representant al club hi haurà el/les següents patinador/es: 

1 CELIA RODRÍGUEZ CAMPAÑÓN
3 JULIANA BOUSQUET GARCÍA
4 ALEXANDRA MIRALLES RUIZ
5 NATALIA RODRÍGUEZ VELÁSQUEZ
6 JULIA PETRÚS MELÉNDEZ
7 JAN MARCILLO MUÑOZ
8 JAN MIRALLES RUIZ
9 IKER CASADO LISBONA
10 MARTÍ GIMISÓ ALONSO
11 JULIA REYES GIMÉNEZ
12 NAIARA LÓPEZ CARRILLO
13 DENÍS GARCÍA CÁCEDA
15 SARA DEL POZO BOSCH
16 REBECA PERICH RODRÍGUEZ
17 JULIANA BLANCO MARTÍNEZ
18 LUCÍA MARTÍNEZ RODRÍGUEZ
21 FRANCESCA AÑAZCO TARAZONA
22 LUCIA MORO
23 IRENE BARRANCO MARTÍNEZ
24 SOFIA GÓMEZ ACEBEDO
25 CARLOTA ROBLES ÁLVAREZ
26 LEYRE PINEDA SOLSONA
27 FABIANA ROMERO ECHEGARAY
28 MARÍA BARDAJÍ SIN
29 NEREA SÁNCHEZ CAYUELAS
30 NATALIA BERTRAN CORRETGER
31 LUCÍA RODRÍGUEZ CAMPAÑÓN
32 LAIA FALGÀS VIDAL
33 LAURA JERÓNIMO ROJO
34 SARA ORTEGA MORENO
35 SOFIA BATYREVA
36 LUCÍA GÓMEZ LÓPEZ
37 ABRIL ALCÁZAR PERDOMO
38 ONA LLISO OBRADOR
39 LUZ CORTÉS GARRIDO
40 AINA LÓPEZ GARCÍA
41 NAIRA SOTO
42 ANNA BERTRAN CORRETGER
43 ITZIAR NAVARRO ARIZA
44 ARIADNA NAVARRO ARIZA
45 PATRICIA BARRIO ESTÉVEZ
46 GIULIANA ENGERLANI RODRÍGUEZ
47 MAIA FERNÁNDEZ GARCÍA
48 ALEXIA COSTA SIMÓ
49 CAYETANA LÓPEZ CANO
50 EROLA BARÓ SAURA
51 ARIANA DEL POZO BOSCH
52 ELSA RUZ ORTEGA
53 TANIT AGUILAR BASCUÑANA
Us animem a tots a que us desplaceu a Sant Cugat per animar als nostres patinador/es. 

Campionat d'Espanya F.O i Lliure Categoria Cadet (27-28 juny)

El proper 27 i 28 de juny es celebrarà a Cassà de la Selva (Girona) el Campionat d'Espanaya categoria cadet on el nostre patinador Ivan Gàmez hi participarà.
Us animem a tots a que us desplaceu fins a Cassà per donar suport al nostre patinador.

Resultat Copa Catalana de Xou (18 abril)

El passat 18 d'abril el grup de Xou del Club va participar a la Copa Catalana que es va celebrar a Cassà de la Selva en la categoria de Grup Petit representant la coreografia "Evolució Còsmica". Les noies van fer un molt bon espectacle i van obtenir la novena plaça en la classificació general.
El nostres agraïment a les famílies que es van desplaçar fins a Cassà de la Selva per animar a les nostres noies i al cos tècnic per la feina feta.


Resultat Campionat de Catalunya Sènior (20-21 juny)

Aquest cap de setmana s'ha celebrat a Palamós el Campionat de Catalunya Lliure de la categoria Sènior.
Representant al nostre club hi participava la Carla Nonell que ha assolit una magnífica segona posició en la modalitat de lliure i també en combinada. Aquesta segona plaça li dóna accés a la Carla a participar al Campionat d'Espanya que s'ha de celebrar a finals de juliol a Málaga.
El nostre agraïment a les famílies que s'han desplaçat fins a Palamós per animar a la Carla i al cos tècnic per la feina feta.



Resultat prova A i Certificat 14 de juny (Castellar del Vallés)

El passat 14 de juny es va celebrar una prova de nivell A i Certificat de la federació i aquests són els resultats:

NIVELL "A" Lliure
Anna Bertran                    Aprovada
Núria Domingo    

NIVELL "A" F.O.
Mireia Portolés                Aprovada
Giulanna Engerlani

NIVELL "CERTIFICAT"
Giulianna Engerlani          Aprovada

Fel.licitats a les aprovades, a les que no ho heu aconseguit en aquesta ocasió, no patiu, hi haurà més proves.
El nostre agraïment a les famílies que es van acostar a Castellar a donar suport a les nostres patinadores i al cos tècnic per la feina feta.

Resultat Campionat de Barcelona Infantil i Cadet B F.O.

El passat cap de setmana 13-14 de juny es va celebrar al pavelló de Sentmenat el Campionat de Barcelona de F.O de les categories Infantil i Cadet B. Representant al nostre club hi van participar l'Eva Lachica, la Begoña Sans i la Marta Servat en la categoria infantil i la Claudia Borbón i la Marina Closas en la categoria Cadet B.
En la categoria Infatil la Eva i la Begoña van aconseguir classificar-se pel Campionat de Catalunya que s'ha de celebrar a Tremp el proper mes de juliol aconseguint les puntuacions mínimes exigides per la federació ocupant la 16a. i 18a. posició respectivament, la Marta va quedar en la posició 26a. En la categoria cadet la Claudia Borbón va assolir una molt bona tercera plaça seguida per la Marina que va quedar quarta. Totes dues pujaran de categoria al Cadet A de cara a la propera temporada.
Com sempre, moltes gràcies a les famílies que es van desplaçar fins a Sentmenat per animar a les nostres patinadores i gràcies al cos tècnic per la feina feta.



dimarts, 9 de juny de 2015

Campionat de Barcelona F.O Infantil i Cadet B (13-14 juny)

El proper 13 i  14 de juny es celebrarà a Sentmenat el Campionat de Barcelona de les categories Infantil i Cadet B.
Representant al nostre club hi haurà en la categoria Infantil la Eva Lachica, la Begoña Sans i la Marta Servat. En la categoria cadet B participaran la Clàudia Borbón i la Marina Closas.
Us animem a tots a que us desplaceu fins a Sentmenat per donar suport a les nostres patinadores.





Prova A i Certificat (14 juny)

El proper 14 de juny es celebrarà a Castellar del Vallés una prova de nivell A i Certificat.
Estan inscrites a aquesta prova les següents patinadores:

NIVELL "A" Lliure
Anna Bertran
Núria Domingo

NIVELL "A" F.O.
Mireia Portolés
Giulanna Engerlani .

NIVELL "CERTIFICAT"
Giulianna Engerlani





Us animem a tots a que us desplaceu fins a Castellar per animar a les nostres patinadores.


SOPAR FI DE TEMPORADA 2015

Estimats socis i sòcies, 

Ja estem arribat al final de temporada i per finalitzar-la hem organitzat conjuntament amb la secció d'hoquei el tradicional sopar de fi de temporada del Club. Aquest any, degut a la gran quantitat de competicions que encara queden pendents tant de la secció de patinatge com d'hoquei i les activitats previstes a la pista coberta Cristina Clota amb les Escoles i el Club, celebrarem el sopar una mica més tard del que és habitual, però segur que això farà que tothom tingui més ganes de venir al sopar de cloenda. 

La data del sopar és el proper divendres 19 de juny a les 20.30h.  

Esperem que gaudiu molt d'aquesta tradicional festa del Club! 

1,2,3........CONGRÉSSSSS

-- 
La Junta
Club Patí Congrés
Secció de Patinatge Artístic

Resultats Trofeu AE Bon Pastor

El passat 23 de maig l'AE Bon Pastor va celebrar a les seves instal.lacions el seu primer Trofeu de Patinatge Artístic i ens va convidar a participar-hi.




Representant al club hi van participar:


JULIANA BOUSQUET GARCÍA
JULIA PETRÚS MELÉNDEZ
IKER CASADO LISBONA
NATALIA RODRÍGUEZ
DENIS GARCÍA CÁCEDA
JAN MIRALLES RUIZ
JAN MARCILLO MUÑOZ
REBECA PERICH RODRÍGUEZ
FRANCESCA AÑAZCO TARAZONA
JULIANA BLANCO MARTÍNEZ
JÚLIA REYES GIMÉNEZ
MARTÍ GIMISÓ ALONSO

Tots els participants s'ho van passar molt bé i vam assolir moltes posicions de podi en gairebé totes les categories on hi teníem representació.

Us deixem algunes fotografies que ens heu fet arribar, clickeu al següient enllaç .

Moltes gràcies a l'AE Bon Pastor per haver-nos convidat i els fel.licitem per la organització.
El nostre agraïment a les famílies que es van desplaçar fins al pavelló per animar als seus companys així com al cos tècnic per la feina feta.

Resultat prova A i Certificat 3 de maig Sant Fost de Campcentelles

El passat 3 de maig es va celebrar a Sant Fost de Campcentelles una prova de nivell A i Certificat en la que el nostre club va participar i aquests són els resultats:



2/3
Maig

INICIACIÓ - A  i CERTIFICAT
Prova
X
X


CAYETANA LOPEZ CANO         (CM)
A

Aprovada


MARINA FARRERA GUZMAN (CM)
A

Aprovada


ELSA RUZ ORTEGA                   (CM)
A




MIREIA PORTOLÉS TOLEDO
A

Aprovades 2 fig.


GIULIANA GINA ENGERLANI
A

Aprovada 1 fig.


ARIADNA NAVARRO ARIZA    (CM)
A




ITZIAR NAVARRO ARIZA
A



MARTA DOMINGO MARTIN
A
Aprovada



NURIA DOMINGO MARTIN
A




ANNA BERTRAN CORRETGER
A










EROLA BARO SAURA               (CM)
Certificat




GIULIANA GINA ENGERLANI
Certificat




CAYETANA LOPEZ CANO
Certificat



A les aprovades, moltes fel.licitats i a les que en aquesta ocasió no ho heu aconseguit, no patiu, treballeu i segur que a la propera anirà millor. 
El nostre agraïment a totes les famílies que es van desplaçar fins a Sant Fost per animar a totes les participants així com al cos tècnic per la feina feta. 

Resultat prova B i C (17 de maig)

El passat 17 de maig es va celebrar una prova de nivell B i C de la federació i aquests són els resultats:

INICIACIÓ "C" F.O.
Juliana Blanco Martínez          Aprovada
Lucía Martínez Rodríguez       No presentada per lesió

INICIACIÓ "B" F.O.
Naira Soto Sosa                   Aprovada
Laia Bueno Fuster                Aprovada
Maia Fernández García       Aprovada
Sofia Domínguez Rincón

INICIACIÓ "B" LLIURE
Natàlia Bertran        
Lucía Gómez López       Aprovada
Laura Jerónimo Rojo
Sofia Batyreva            
Laia Falgàs

A les aprovades, moltes fel.licitats i a les que en aquesta ocasió no ho heu aconseguit, no patiu, treballeu i segur que a la propera anirà millor. 
El nostre agraïment a totes les famílies que es van desplaçar fins a Sant Fost per animar a totes les participants així com al cos tècnic per la feina feta. 




Resultat Campionat Catalunya Cadet

El passat 23 i 24 de maig es va celebrar a Vidreres el Campionat de Catalunya de la categoria cadet en el qual el nostre patinador Ivan Gàmez va representar el nostre club.
L'Ivàn ho va fer molt bé tot i tenir molèsties musculars que el van limitar força. Va obtenir la 9a. plaça i està classificat pel Campionat d'Espanya que s'ha de celebrar el proper 27 i 28 de juny a Cassà de la Selva.
El nostre agraïment a totes les famílies que es van desplaçar a Vidreres per animar a l'Ivan i al cos tècnic per la feina feta.
Us animem a que el proper 27 i 28 de juny us desplaceu fins a Vidreres per tornar-lo a animar al Campionat d'Espanya.

Resultat Campionat de Barcelona Sènior Lliure

El passat 23/24 de maig es va celebrar a Parets del Vallés el Campionat de Barcelona de categoria Sènior on la nostra entrenadora Carla Nonell va participar en la categoria Sènior A.
La Carla va patir dues caigudes molt dures durant l'execució del disc curt que la van penalitzar força i tot i que el diumenge el disc llarg el va fer molt millor no n'hi va haver prou per assolir posicions de podi doncs la distància de la puntuació era important amb les patinadores de les primeres posicions. Tot i així la Carla va quedar en una molt bona 4a. posició. Aquesta posició la classifica pel Campionat de Catalunya.
Animem a la Carla a seguir treballant com fins ara i segur que al Campionat de Catalunya que es celebrarà a Palamó a finals de juny li anirà molt millor.
El nostre agraïment a totes les famílies que es van desplaçar fins a Parets per animar a la nostra patinadora així com al cos tècnic per la feina feta.

Resultat Campionat Barcelona Cadet i Cadet B

El passat 25 i 26 d'abril es va celebrar a Manresa el Campionat de Barcelona de les categories Cadet i Cadet B, representant al nostre club hi van participar l'Ivan Gàmez en la categoria cadet masculí, la Yaiza Argüelles i la Claudia Borbón en la categoria cadet i la Marina Closas en la categoria Cadet B.
El nivell del campionat com ja ve sent normal en tots els campionats va ser molt alt i només l'Ivan en la categoria cadet masculí va assolir posicions de podi quedant en una molt bona 3a. posició. Aquesta posició li otorga plaça pel Campionat de Catalunya que s'ha de celebrar a Vidreres el proper 23 i 24 de maig.
La Clàudia Borbón va obtenir la 17a. plaça i la Yaiza la 20a. en la categoria Cadet.
En la categoria Cadet B la Marina Closas que aquest any s'ha estrenat a la competició va obtenir una molt bona 7a. plaça.
Donat l'alt nivell del campionat aquest resultats els donem com a molt positius i animem a les noies a que segueixin treballant amb la mateixa força i intensitat com ho estan fent.
Fel.licitats a tots els participants i agraïm a totes les famílies que es van desplaçar fins a Manresa per animar-los així com el nostre agraïment al cos tècnic per la feina feta.



Resultat preselecció Campionat Barcelona Infantil Sitges

El passat 9 i 10 de maig es va celebrar a Sitges la preselecció pel Campionat de Barcelona Infantil, representant al nostre club hi va participar la Eva Lachica. Malauradament no es va poder classificar pel Campionat de Barcelona quedant en la 20a. posició del grup de la tarda.
El nivell del campionat va ser molt alt i tot i que la Eva va tenir un actitud molt positiva a la pista i va fer tot el que sabia no n'hi va haver prou per classificar-se.
Animem a la Eva a seguir treballant per millorar els seus resultats.
Agraïm a totes les famílies que es van desplaçar fins a Sitges per animar a la Eva així com al cos tècnic per la feina feta.


Resultat Prova B i C del 18 i 19 d'Abril

El passat 18 d'abril el club va participar a la prova de nivell B i C de la federació a Sant Feliu de Codines i aquests són els resultats:

Nombre
Prova
Libr
FO
SARA ORTEGA MORENO
Iniciació C

Aprovada
LUCIA GOMEZ LOPEZ
Iniciació C

Aprovada
LUCIA MORO SUAREZ
Iniciació C
Aprovada 
Aprovada
LUCÍA MARTÍNEZ RODRÍGUEZ
Iniciació C
Aprovada
Aprovada 1 fig. 
JULIANA Mª BLANCO MARTÍNEZ
Iniciació C
Aprovada
Aprovada 1 fig. 
REBECA PERICH RODRIGUEX
Iniciació C
Aprovada

SARA DEL POZO BOSCH
Iniciació C
Aprovada

NAIRA SOTO SOSA
Iniciació B


MAIA FERNANDEZ GARCIA
Iniciació B


ALEXIA COSTA SIMO
Iniciació B

Aprovada
ITZIAR NAVARRO ARIZA
Iniciació B

Aprovada
ARIADNA NAVARRO ARIZA
Iniciació B

Aprovada
LAURA JERONIMO ROJO
Iniciació B

Aprovada 1 fig.
LUCÍA RODRIGUEZ CAMPAÑON
Iniciació B
Aprovada

NATALIA BERTRAM CORRETGER
Iniciació B


SOFIA BATYREVA
Iniciació B


LUCIA GOMEZ LOPEZ
​​    Iniciació B


LAIA BUENO FUSTER
​​​    Iniciacó B​





A les aprovades, moltes fel.licitats i a les que en aquesta ocasió no ho heu aconseguit, no patiu, treballeu i segur que a la propera anirà millor. 
El nostre agraïment a totes les famílies que es van desplaçar fins a Sant Fost per animar a totes les participants així com al cos tècnic per la feina feta.